Ūdens savākšana un atpakaļieplūde

Skimers

 

Skimers ir nozīmīga baseina ūdens filtrācijas sistēmas - ūdensapmaiņas sastāvdaļa, un ir paredzēts ūdens virsējā slāņa nosūkšanai. Tas aprīkots ar ūdens piesārņojuma (lapas, zari, kukaiņi u.c.) uztveršanas grozu. Mazākas piesārņojuma daļiņas grozā netiek aizturētas un pa cauruļvadu nonāk baseina filtrā. Skimers, papildus savai pamatfunkcijai, tiek izmantots kā baseina tīrīšanas iekārtas pieslēguma vieta un tam komplektā ir pāreja iekārtas pievienošanai. Skimerus izgatavo no plastmasas, nerūsējošā tērauda vai bronzas. Skimeri ir gan baseina sienā montējami, gan uz malas uzkarami. Projektējot baseinu, parasti paredz, ka ūdens līmenis ir 10-15cm zem baseina malas, kas nozīmē, ka skimers montējams tā, lai tā “mutes” viduslīnija atrastos šādā attālumā no baseina augšējās daļas. Lai ūdensapmaiņas režīms baseinā būtu optimāls, regulāri jāseko līdzi ūdenslīmenim (tam jābūt līdz skimera “mutes” vidusdaļai vai nedaudz zem tās) un pēc vajadzības tas jāpaaugstina vai jāpazemina.

 

Plastmasas un nerūsējošā tērauda skimeri

 

Atpakaļieplūde

 

Tāpat kā skimers, atpakaļieplūde ir nozīmīga baseina ūdensapmaiņas sastāvdaļa, kas paredzēta filtrētā ūdens ieplūdei baseinā. Optimālajā variantā, kad skimers un ieplūdes atrodas pie dažādām baseina sienām, atveres montē 30cm attālumā no baseina augšas. Ja projektē baseinu ar atpakaļieplūdēm un skimeru pie vienas sienas, tad tās iebūvē zemāk. Pārplūdes tipa baseiniem atpakaļieplūdes iebūvē baseina grīdā. Tās izgatavo no plastmasas, nerūsējošā tērauda vai bronzas un parasti aprīko ar regulējamu plūsmas virziena mehānismu.

 

Plastmasas un nerūsējošā tērauda ieplūdes

 

Drene

 

Drene – baseina ūdens filtrācijas sistēmas – ūdensapmaiņas elements, kas montējams baseina grīdā, tā dziļākajā daļā. Drene paredzēta filtrējamā ūdens savākšanai un baseina iztukšošanai. Tāpat kā skimeru un atpakaļieplūdi, to izgatavo no plastmasas, nerūsējošā tērauda vai bronzas. Optimālajā darba režīmā drene ir par 2/3 aizvērtā stāvoklī, kas nozīmē, ka lielākā daļa ūdens uz filtrācijas sistēmu tiek padota caur skimeri vai pārplūdes kanāliem.

 

Plastmasas un nerūsējošā tērauda drenes